Práce s páry

Práce s páry

Když se zamilovanost vytratí, začíná prostor pro opravdovou lásku, budování vztahu. To je proces náročný. Kdo ale skutečně vezme do rukou ono riziko a vstoupí i do té náročné fáze vztahu, který už není jen báječný a voňavý, ale je doprovázen těžkostmi, konflikty, hádkami a nepochopením, ten zažije něco, co není jednoduše sdělitelné. Dá se ale sdílet právě v páru.

Někdy jsou ty situace tak náročné, že se v nich často ztratíme a není jednoduché se opět najít. Často se pak odcizujeme, místo abychom se poznávali a sbližovali.

Vztah je o dialogu, napětí, konfliktu, pochopení, empatii, sdílení, společném prožívání. Často ale zaměňujeme dialog za dva monology. Někdy se z dvou monologů stane jen jeden monolog a vnitřní frustrace či vztek.

Budování vztahu je každodenní práce. Práce především na sobě, vztahu k sobě, pochopení sebe a právě tím na vztahu pracovat na budování vztahu.

Pokud se potýkáte se situací, kdy frustrace výrazně převažuje pocity naplnění. Kdy konflikty znamenají jen zničující hádky. Kdy se cyklicky vracíte ke stejným situacím, které jsou Vám nepříjemné. Kdy vnímáte, že takto už dál nemůžete, ale nechcete to vzdát. Kdy máte oba motivaci se vztahem pracovat. Potom neváhejte a začněte. Čím dříve, tím lépe.

Při společné práci se budeme zabývat Vašimi obtížemi, konflikty, frustracemi. Společně se budeme snažit hledat cestu, jak být spolu a být spolu rádi, přes všechny těžkosti, které to sebou nese. Vnímat a chápat konflikty a umět v nich lépe "chodit". Ne je nemít, ne se jich bát, ne je řešit. Nebudu Vám radit. Budu se snažit pomoci Vám pojmenovat situace, ve kterých se ocitáte a ztrácíte. Nalezneme skryté vzorce takových situací. Nabídnu Vám rovnoměrnou pozornost, nestrannost, ale zároveň angažovanost a účast.

Velmi účinná je také párová terapie se dvěma terapeuty - terapeutem a terapeutkou. Více informací o možnostech takové spolupráce naleznete na stránkách Centra Be Balanced https://www.bebalanced.cz/psychoterapie-be-complete/rodinna-a-parova-terapie/